UROCZYSTE OTWARCIE ZMODERNIZOWANEJ LINII ODLEWNICZEJ

6.07.2012 w Hali Produkcyjnej odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej linii odlewniczej, na którą środki firma pozyskała z Unii Europejskiej.
Jest to pierwsza tego rodzaju linia w Polsce, która pozwoli nam wykonywać formy z bardzo dużą wydajnością, a jednocześnie umożliwi aż 95 procentową regenerację mas używanych w procesie formowania .
Ponadto zamontowaliśmy nowoczesny filtr do oczyszczania powietrza, umożliwiający jego powtórne wykorzystanie, co jest szczególnie istotne w okresie zimowym, gdy hale trzeba dogrzewać. Oprócz tego zastosowaliśmy kolektory słoneczne służące do podgrzewania wody dla celów socjalnych.
Wśród wielu osób, które wzięły udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanej odlewni obecni byli m. in. prof. Józef Suchy – Dziekan Wydziału Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Tadeusz Arkit – Poseł na Sejm RP, ks. Piotr Miszczyk – Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Płokach, Burmistrz Miasta Trzebini Stanisław Szczurek, Jerzy Antoni Kwaśniewski – Starosta Olkuski i Adam Potocki – starosta chrzanowski, Prezes Chrzanowskiej Izby Gospodarczej Stefan Adamczyk.