O firmie

Jesteśmy prężnie prosperującą i rozwijającą się firmą powstałą w 2000 roku, której działalność zawiera się w pięciu obszarach produkcyjnych: odlewnictwie, wentylatorach przemysłowych, wykonawstwie konstrukcji stalowych, obróbce mechanicznej metali, produkcji części do maszyn. Część handlową firmy stanowią: silniki elektryczne.
//hardkop.pl/wp-content/uploads/2019/02/DJI_0055.jpg

Specjalizujemy się w produkcji odlewów z żeliw i staliw stopowych z pełną obróbką cieplną. Nasze odlewy charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi i użytkowymi. Wykonujemy odlewy precyzyjne metodą traconego wosku o masie do 3kg oraz odlewy żeliwne i staliwne o wadze do 700kg.

Posiadamy własny Wydział obróbki mechanicznej, w którym wykańczane są odlewy oraz świadczone usługi w zakresie obróbki wiórowej elementów metalowych. Wydział konstrukcji stalowych oferuje projektowanie i wykonawstwo konstrukcji stalowych dla budownictwa, przemysłu maszynowego oraz branży hutniczej i wydobywczej.

W ostatnich latach przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w zakresie serwisowania maszyn i urządzeń w celu utrzymania ciągłości linii produkcyjnych. Usługi te kierowane są do zakładów przemysłowych, takich jak: cementownie, kruszarnie, kopalnie minerałów oraz huty. Wykonujemy hale produkcyjne z wyposażeniem technologicznym oraz z pełną infrastrukturą.

Wysoką jakość realizowanych procesów produkcji potwierdza wdrożony i stosowany system zarządzania jakością ISO 9001:2009, na który w 2010 r. uzyskaliśmy stosowny certyfikat.

Odbiorcami naszych wyrobów są następujące gałęzie przemysłu:

 • przemysł chemiczny, petrochemiczny i energetyczny (odlewy elementów pomp,
  rurociągów, części armatury przemysłowej),
 • przemysł surowców mineralnych i skalnych (części zamienne do kruszarek
  młotkowych, szczękowych, udarowych, stożkowych, koparek i ładowarek itp.),
 • górnictwo (wykładziny do młynów, klasyfikatorów, elementy przenośników),
 • przemysł cementowo-wapienniczy (płyty wykładzinowe do młynów, części do
  przenośników),
 • przemysł elektromaszynowy (koła zębate, korpusy, płyty, pokrywy, wirniki itp.),
 • przemysł motoryzacyjny (tarcze hamulcowe, bębny hamulcowe, kolektory itp.),
 • recykling szkła (części do kruszarek, przenośniki),
 • budownictwo (części zamienne do węzłów betoniarskich i wytwórni mas
  bitumicznych).

Jesteśmy elastyczni w stosunku do potrzeb naszego Klienta. Staramy się utrzymywać stany magazynowe na poziomie umożliwiającym rzetelne, szybkie i terminowe realizowanie zamówień, nawet tych największych.

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną z wieloletnim stażem. Stale podnosimy kwalifikacje i umiejętności pracowników chcąc sprostać wymaganiom naszych Klientów.

Akualności